• Home
  • Day 2 Presentations

Day 2 Presentations

*This page changes each year.*UPDATED AS OF: 4-27-2018

DATE: 2017-05-01 Tuesday

Below are the Panelists for Senior Presentations

Room: Patrick Mitchell 104  (Chrome Book #1)

Time

Student

Occupation

Panelist

6:30 P.M

 Cesar Arellano

Auto Mechanic

 Luis Alvarez

7:15 P.M

 Ana Alcala

 Auto Mechanic

 Ricky Llamas

8:00 P.M

 Marianna Villegas

Radiologist

 Gerardo Davila

 

Room: Rick Mitchell 107  (Chrome Book #2)

Time

Student

Occupation

Panelist

6:30 P.M

 Oscar Castro

Irrigation/Farmer

 Armando Hernandez

7:15 P.M

 Ulisses Hernandez

Farmer

 Jose Castro

8:00 P.M

 Linda Guiterrez

Landscape Architect

 Guadalupe Garcia

 

Room: Pete Christensen 112  (Chrome Book #3)

Time

Student

Occupation

Panelist

6:30 P.M

 Hadley Jenks

Dental Hygienist

 Natalie Andersen

7:15 P.M

 Yanira Gonzalez

Dental Hygienist

 Arlene Delgado

8:00 P.M

 Vanesa Prado

Registered Nurse

 Alma Morales

 

Room: Mrs. Jolinda Davis 108  (Chrome Book #4)

Time

Student

Occupation

Panelist

6:30 P.M

 Drew Dessenko

Early Childhood Education

 Olga Carrillo

7:15 P.M

 Lidia Diaz

Early childhood education 

Kelly Albertson

8:00 P.M

 Daniel Hernandez

 Elementary school teacher

 Mr. Corpus

 8:00               Esperanza Buenrostro                      teacher                      Mr Corpus

Room: Mrs. Chelsea Knight 109  (Chrome Book #5)

Time

Student

Occupation

Panelist

6:30 P.M

 Monique Aguilar

Physician Assistant

 Carlee Nunez

7:15 P.M

 Jennifer Vazquez

 Medical Assistant

 Jose Estudillo

8:00 P.M

 Marlen Romero

Nursing

 Ms. Guadarrama

 

Room: Mr. Tim Melum 123  (Chrome Book #6)

Time

Student

Occupation

Panelist

6:30 P.M

 Des Rodriguez

Librarian

 Ms. Prentice

7:15 P.M

 Noelia Guerrero

Early Childhood Education  Kathy Perez

8:00 P.M

 Ramses Gonzalez

Primary Education

 Sue Workman

 

Room: Mr. Marc Albertson 157 (Chrome Book #7)

Time

Student

Occupation

Panelist

6:30 P.M

 Oswaldo Lopez

Biologist

 Mr. Elliot

7:15 P.M

 Hailey Moore

Medical Scientist

 Dr. Carlson

8:00 P.M

 Shelby Eckenberg

 Registered Nurse

 Mike Wright

 

Room: Mr. Scott Sandberg 158 (Chrome Book #8)

Time

Student

Occupation

Panelist

6:30 P.M

 Miguel Diaz Electrician

 Jose Baeza

7:15 P.M

 Jesse Martinez

Software Engineer

 Scott Sandberg

8:00 P.M

 Chelsea Camacho

Game Artist

 Tenoch Velasquez

 8:30                  Osbaldo Hernandez                         Computer System Administrator             Jerry Workman

Room: Mr. Jeremy Hurdus 152  (Chrome Book #9)

Time

Student

Occupation

Panelist

6:30 P.M

 Karime Nava

Physical Therapist

 Rick Mitchell

7:15 P.M

 Juan Ojeda

 Fieldman

 Manuel Martinez

8:00 P.M

 Eduardo Rodriguez

Physical Therapist

 Joshua Bruce

                                                                                                   

Room: Mr. Jeremy Elliott 155  (Chrome Book #10)

Time

Student

Occupation

Panelist

6:30 P.M

 Jasmyne Valdez

Detective

 Michael Valentine

7:15 P.M

 Vicky Valencia

Police Officer

 Josh Fitzhugh

8:00 P.M

 Cristian Gonzalez

Police Officer  Mr. Hurdus

 8:30                  Kasandra Edeza                               Merchandising Buyer                                                    Veronica Bradley

Room: Mrs. Amanda Eilers  (Chrome Book #5)

Time

Student

Occupation

Panelist

6:30 P.M

 Madison Laabs Music Education  Mr. Mietenkorte

7:15 P.M

 Sariah Hebdon  Music Education  Alison Gilbert

8:00 P.M

 CJ Quintero  Fieldman  Alex Myrick

Room: Mr. Aaron Smith 114  (Chrome Book # 11)

Time

Student

Occupation

Panelist

6:30 P.M

 Leslie Moreno

Counseling

 Zairia Arroyo

7:15 P.M

 Lizbeth Gonzales

Pediatric Nurse

 Dulce Acensio

8:00 P.M

 Kevin Pastor

Registered Nurse

 

 Briseida Ojeda

Copyright© 2016 Royal School District. All Rights Reserved. 
Royal High School
955 Ahlers Rd. • PO Box 486
Royal City, WA 99357 
Phone: 509-346-2256 • Fax: 509-346-9739